Piercing Nedir?
Piercing bir takı türüdür. Cildin ve altındaki yağ tabakasının ya da kıkırdağın delinmesi ve takı ya da iğne takılması usulü ile gerçekleştirilen vücut süsleme sanatıdır. Bu şekilde takılan takılara da piercing denir. Piercing çoğunlukla kişisel bir kendini ifade yöntemi olarak kullanılır.
Piercing sözcüğü, sivri bir şeyle delmek anlamındadır.

Malzeme ve Ekipman
Piercing yapımı için 750’lik altın, platin, niyob, polytetrafluorethylen (PTFE) ya da tıbbi çelik gibi metaller kullanılır. Diğer metaller alerji tehlikesi yüzünden kullanılmazlar.
Tecrübeli piercing stüdyoları ilk kez piercing isteyen birisi için G23-titanyum ya da 316L-implantat çeliğinden yapılmış piercingler kullanırlar. Bizler de %100 titanyum olan piercinglerimizi kullanıyoruz.

Delme İşlemi Süreci
Piercing için farklı delik açma aletleri vardır. Aletler işlemden önce büyük bir titizlikle dezenfekte ediliyor çünkü yeterince dezenfekte olmamış aletler iltihaplanma ihtimali yaratabilir. İşlem sonrası takılan piercingin belli bir süre çıkarılıp, değiştirilmemesi lazım. Aksi takdirde iltihaplanmalar ve beklenmedik reaksiyonlar görülebilir.

Piercing Çeşitleri
Kulak piercingleri
Tragus
Anti tragus
Helix
Ön helix
Köprü
Snug
Rook
Daith
Lobe
Enine doğru lobe
Conch
Orbital
Auricle
-Yüz piercingleri
Kaş
Nostril
Septum
Bridge
Dil
Labret
Medusa
Madonna
Yanak
Austin bar
-Vücut piercingleri
Göbek
Nipple horizontal
Nipple vertical
Third nipple dermal
Göğüs arası dermal
Collar bone dermal
Madison dermal
Brooch dermal

Open chat